Mała rzecz a cieszy…

Dzisiaj odebraliśmy „Wizytówki Seniora”. Ta mała karteczka ma za zadanie ułatwić służbom medycznym podjęcie działań niejednokrotnie ratujących życie… Zdarzy się, że bliska nam osoba zasłabnie bądź choruje na demencję i w chwili interwencji służb medycznych nie potrafi powiedzieć na co choruje, czy przyjmuje leki i jakie, jaką posiada grupę krwi i wtedy ta mała karteczka w postaci wizytówki może znacznie ułatwić ratownikowi medycznemu czy tez lekarzowi podjęcie odpowiednich kroków. Na wizytówce jest miejsce na wpisanie kontaktu do osoby spokrewnionej lub opiekunki – co jest też przydatne dla osób cierpiących na Alzheimera oraz z innymi zespołami demencyjnymi.

Wizytówki są darmowe, jeżeli istnieje potrzeba dostarczenia np. do Klubów Seniora czy Oddziałów Caritas to proszę nawiązać z nami kontakt mailowy i prześlemy państwu dowolną ilość wizytówek.

Jeżeli chociaż jedna pomoże służbie medycznej w określeniu zdrowia potrzebującemu seniorowi podczas interwencji medycznej to będziemy wiedzieli, że TA akcja to była DOBRA akcja

Pozdrawiamy

Zespół MSS Bartoszek